1. Veselé povídání o vymýšlení a lhaní a o tom, co se stane, když úplně všichni přestanou říkat pravdu. (Sedmilhář Josífek)
  2. Josífka nebaví jeho povinnosti. Pořád se učit, uklízet, rodiče nic jiného nezajímá. Hotové peklo ale nastane, když se Josífkovi splní sen a rodiče se o povinnosti zajímat přestanou… (Josífkův pekelný týden)
  3. Josífek dostal psa. Napřed je nadšený, ale postupně zjišťuje, že pečovat o zvíře není vůbec jednoduché. Až když on sám zažije na vlastní srst, co prožívá „zapomenutý“ pes, uvědomí si, že zvíře vnímá stejně jako člověk. (Josífku, k noze!)
  4. Když drak odnese z království princeznu, nemusí ji vždycky chtít sežrat. Někdy prostě jenom potřebuje parťáka na hraní šachů. Je lepší napřed útočit mečem nebo jednoduše pozdravit a zjistit, že není proč se prát? A jaký je největší sen trojhlavého draka? (Vědí draci o legraci?)
  5. Jak vznikají slova? Které je nejstarší? Jak se slovo dostane do důchodu? Odkud se vzala přísloví? A proč vůbec mluvíme česky? (Proč mluvíme česky?)
  6. Nejen děti i víly chodí do školy. Ani ty ale nedávají při vyučování vždycky pozor. Kdepak! Jenomže taková nepozornost se může nevyplatit, jak poznala malá mechová víla Mia. (Mechová víla)
  7. Naučit se číst není jednoduchá věc. Naopak. Je to dřina a trvá dlouho, než člověk takový úkol zvládne. Chce to ale také tu správnou knihu, nejlépe o tajemném modrém světle z protějšího okna. (Modré světlo)
  8. Co by se stalo, kdyby zmizela škola? Šli byste ji hledat nebo byste se vrátili domů a hurá k počítači? A kde se vůbec taková škola hledá? Předprázdninová veselá beseda pro prvňáčky.
  9. Nejlepší ze všech učebních pomůcek jsou ty kouzelné. Dát si pod polštář knihu a do rána si z ní pamatovat každičké písmenko. To se to panečku studuje! Jenomže každé kouzlo se dá zlomit a každý podvod jednou praskne.
  10. Nejmenší policejní zvíře na světě bude nepochybně policejní křeček. Mluvící křeček Bruno, bystrý hlodavec, vášnivý čtenář a amatérský detektiv bojuje navzdory velikosti se zločinem velmi úspěšně.